Vyberte stránku

Fotografie v domácím prostředí

Pár základů pro lepší výsledky i s mobilem.

Každý z nás má v dnešní době při ruce fotoaparát ve svém chytrém telefonu a ani lepší foťáky už nejsou tak vzácné. Takže vám nic nebrání si do začátku zkusit udělat vlastní fotky. Obzvlášť když začínáte a nemáte zrovna na investice do fotografa. Foťte co nejvíc. Rychle zjistíte, že se zlepšujete.

Světlo

Základ všech fotografií je světlo. Obzvlášť u vás doma mějte na paměti, že je tam pro fotografii většinou méně světla než byste potřebovali. Foťte ve dne, kdy máte doma nejvíc světla. Přidejte obyčejnou lampičku pokud fotíte něco menšího. Pokud to má být portrét, kombinujte více zdrojů světla. Pozor na protisvětlo. Pokud s ním neumíte pracovat, pak vám z fotografie se sluncem za zády nic dobrého nevyjde. Raději se natočte tak, aby vám svítilo do obličeje, nebo se posuňte do stínu.

Barvy

Pokud je to možné, zkuste si fotografii vyladit i barevně. Vyměňte doplňky nebo si vemte tu správnou košili. A hlavně se nebojte to zkusit několikrát! Pokud se jedná o fotografie do vaší prezentace zkuste tam zakomponovat své firemní barvy nebo barvy, které ladí s vaším konceptem.

Kompozice

Většina z nás začne klasickou kompozicí na střed a i když na ní není nic špatného, můžete zkusit i něco jiného. Váš subjekt zkuste umístit do první třetiny nebo do poslední. Podívejte se jestli nemůžete vytvořit pomyslnou diagonálu. Hrajte si a zkoumejte různé úhly pohledu na jednu a tu samou věc. Taky si prosím hlídejte horizont, ať vám fotka „nepadá“ na jednu nebo druhou stranu.

Ostření

Mohlo by se to zdát samozřejmé, ale není. Zaostřete na vás subjekt! A vyfoťte si raději to samé pětkrát, zvýšíte šance, že tak opravdu bude aspoň jedna fotka dobrá. 

A nakonec, pokud chcete naplánovat focení a nevíte jak na to, tak se objednejte na konzultaci a spolu připravíme plán. 

Povězte mi o vašem snu!